Mitarbeiter bei SchulungJeżeli zastanawiasz się nad wyborem szkolenia dla swoich pracowników z działu finansowego, zastanów się nad jednym ważnym pytaniem – z jakie programu będą korzystali po szkoleniu?


Wysyłając pracowników na szkolenie z rachunkowości, podczas którego będą pracować na specjalistycznym programie księgowym skazujesz się na dodatkowe koszty: zakupu takiego samego oprogramowania. Dlatego lepiej, jeżeli szkolenie pokazuje jak używać funkcji Excela – z których większość będzie można zastosować także w innych arkuszach kalkulacyjnych.

To lepsze rozwiązanie także z punktu widzenia pracownika, ponieważ pozwoli mu na przeniesienie zdobytej wiedzy także przy zmianie stanowiska oraz pozwoli na łatwe przesyłanie plików np. za pośrednictwem Internetu. Szkolenie controlling przeprowadzane właśnie w MS Office pozwoli zabrać pliki do domu, np. po to, by sprawdzić poprawność wszystkich danych.

Ideą szkoleń finansowych jest to, że trzeba je powtarzać co pewien czas – by być na bieżąco z przepisami i poznawać coraz to nowe techniki pracy. Jednak podstawowe funkcje arkusza kalkulacyjnego nie zmieniają się – podobnie jak z dnia na dzień nie zmieniają się zasady matematyki. Oznacza to, że nie ma konieczności co roku kupować nowych programów czy wykupywać dodatkowych licencji na ich użytkowanie.

Excel w wielu odsłonach

Jedną z firm, która w swojej ofercie posiada różne szkolenia skupiające się Excelu jest Frr.pl, które kursy organizuje przede wszystkim na terenie Katowic, Warszawy, Wrocławia oraz Krakowa. Są tutaj specjalne szkolenia dla pracowników jednostek budżetowych, podczas których uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób ułatwić sobie pracę przy korzystaniu z arkuszy kalkulacyjnych. Taki kurs rachunkowości zwiększa wydajność pracy oraz ułatwia współpracę osób z różnych działów.

Zarówno dla pracowników sektora publicznego, jak i prywatnego, ciekawe i rozwijające mogą okazać się warsztaty z oceny projektów inwestycyjnych, oczywiście również w kontekście wykorzystania Excela. Ukończenie szkolenia pozwala w łatwy sposób stwierdzić, czy dana inwestycja ma szansę okazać się rentowną i ile będzie można na niej zarobić. To umiejętność niezwykle istotna, zarówno w przypadku małych jak i największych firm. Usystematyzowane odpowiednio dane są łatwe do porównania, nie tylko dla wprawionych analityków finansowych, ale także dla zarządu i pracowników innych działów.

Jeżeli większość pracowników firmy korzysta z Excela nie wykorzystując nawet połowy jego potencjału, warto posłać ich na szkolenie. Podczas kursu będą mogli dowiedzieć się, że arkusz kalkulacyjny to znacznie więcej niż tworzenie prostych tabeli i automatyczne sumowanie kolumn liczbowych. Większa wydajność pracy przy korzystaniu z programu, który i tak zazwyczaj jest już wgrany na komputerze, pozwoli zwiększyć wydajność firmy oraz usprawnić pracę na różnych szczeblach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *