FirmyInformacjePorady

Noclegi pracownicze w Katowicach – wysoki standard za rozsądną cenę

Czy kwatery pracownicze mogą być tanie i jednocześnie oferować wysoki standard? Oczywiście. Wiele jednak zależy od tego, jakie miejsce wybierzesz. Czasy, kiedy noclegi pracownicze kojarzyły się z marnym wyposażeniem i niską jakością dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie hostele oferują solidnie wysprzątane pokoje z wygodnymi łóżkami, aneks kuchenny i wspólny pokój socjalny.

Noclegi pracownicze w Katowicach – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Nikogo już nie dziwi fakt, że do stolicy Górnego Śląska coraz liczniej przybywają cudzoziemcy. I to między innymi dla nich przeznaczone są noclegi pracownicze w Katowicach. Miasto to jest mocno uprzemysłowione, nie brak tu zakładów produkcyjnych, hal, magazynów i obiektów handlowych. Polscy pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców i to nie tylko ze Wschodu, ale także z Azji (na naszym rodzimym rynku brakuje rąk do pracy).

Oczywiście z noclegów pracowniczych mogą skorzystać także pracownicy, którzy wyjechali na delegację. Wiele firm organizuje eventy czy konferencje w innych miastach, więc hostel pracowniczy to na pewno dobre rozwiązanie.

Hostel czy hotel?

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, co wybrać – hostel czy hotel. Prawda jest taka, że w hotelach ceny są wysokie. Za ten sam (lub lepszy) standard można zapłacić przecież o wiele mniej, wybierając hostel. Noclegi pracownicze są tanie, jednak swoim gościom oferują wiele. Przede wszystkim ich atutem jest to, że proponują dobre warunki mieszkaniowe. Opinie wielu osób na temat kwater pracowniczych mogą być krzywdzące. Dobrej jakości hostel ma wysprzątane pokoje z wygodnymi łóżkami, aneks kuchenny zaopatrzony w sprzęty AGD, wspólną łazienkę i pomieszczenie socjalne. Ponadto pracownicy mogą skorzystać z Wi-Fi i obejrzeć telewizję.

Osoby na delegacjach lub obcokrajowcy mogą odpocząć po ciężkim dniu pracy w dobrych warunkach. Praca to jednak nie wszystko. Po wykonaniu codziennych obowiązków można zwiedzić miasto lub po prostu porozmawiać ze współpracownikami w pokoju socjalnym.

Co oferują kwatery pracownicze?

Bardzo wiele. Obcokrajowcy po dniu wytężonej pracy zasługują na odpoczynek w godziwych warunkach. Kwatery pracownicze oferują schludne pokoje z wygodnym wyposażeniem. Składa się na nie łóżko ze świeżą pościelą, szafka, stolik, krzesła.

W hostelach zazwyczaj znajdują się pokoje wieloosobowe (dwu-, trzy- i więcej). Kobiety i mężczyźni mogą integrować się w jednym pomieszczeniu, jednak właściciele kwater pracowniczych mają świadomość, że nie każdemu takie rozwiązanie będzie odpowiadać. Proponują zatem także osobne pokoje dla pań i panów.

Standardy hosteli nie odbiegają od standardów hoteli. Zarówno cudzoziemcy, jak i osoby na delegacjach mają zapewnione wszelkie wygody. Po co przepłacać?

 

 

Dodatkowe udogodnienia dla gości hostelu

Dobrze wysprzątanie pokoje, aneks kuchenny i wspólna łazienka to nie wszystko. Kwatery pracownicze oddają do dyspozycji gości wspólne pomieszczenie, które przypomina świetlicę. Pracownicy mogą w nim zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań – poczytać książkę, surfować po sieci lub po prostu porozmawiać.

Aneks kuchenny jest zwykle dobrze zaopatrzony i to nie tylko w najpotrzebniejsze sprzęty, ale także kawę i herbatę. Pracownicy mogą przygotować sobie prosty posiłek, oszczędzając tym samym pieniądze, które wydaliby na obiad w barze czy restauracji.

Wspólna łazienka na korytarzu jest wyposażona w niezbędne akcesoria do higieny. Oczywiście kosmetyki, suszarkę i szybkoschnące ręczniki trzeba zabrać ze sobą z domu.

Plusem hosteli jest to, że znajdują się w centrum miasta. Przy obiektach są parkingi, więc goście nie muszą obawiać się o swoje samochody. Lokalizacja kwater pracowniczych sprawia, że cudzoziemcy mogą szybko dojechać do miejsca pracy, nie tracąc wiele czasu.

Obcokrajowcy, którzy przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych, czują się często samotni i wyobcowani. Atmosfera w hostelach jest jednak luźna i bardzo przypomina tę domową. To pozwala lepiej zaaklimatyzować się pracownikom i umila im pobyt na obczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *