ArtykułyInformacje

Czy szkolenia, warsztaty online mogą integrować?

Czas pandemii to bezapelacyjnie trudny moment w życiu każdego z nas. Niebezpieczeństwo, choroby, śmierć bliskich czy znajomych… Te wszystkie nieszczęścia otaczają nas każdego dnia, w tym niezwykle trudnym okresie. Zamknięte kina, galerie, czy miejsca pracy, mają zgubny wpływ na relacje międzyludzkie. Ciężej utrzymać nam kontakt z przyjaciółmi, czy też kolegami z pracy, gdy zamiast żywej osoby widzimy jedynie ekran. Zdalna praca niesamowicie utrudnia zespołową integrację. Czy to jednak oznacza, że można usiąść na laurach i po prostu się poddać? Nic bardziej mylnego. Poniżej omówimy wyjątkowo użyteczną metodę integracji-wspólne szkolenia.

Potrzeba rozwoju

Naukowcy informują, że wbrew powszechnej opinii, mózg uczy się przez całe życie. Nasz organizm posiada wręcz ogromną chęć nabywania coraz to nowej wiedzy. Co to oznacza dla firm, które działają zdalnie? Świetną sposobność do zorganizowania szkoleń, warsztatów online, które:

-po pierwsze poszerzają horyzonty myślowe,

-po drugie ćwiczą nasz umysł,

-po trzecie uczą współpracy w grupie,

-i po czwarte… ulepszają jakość naszej pracy.

Omówmy krótko każdą z tych czterech korzyści!

Szerokie wody

Rozwój osobisty to jedna z najważniejszych rzeczy, o którą powinniśmy dbać. Wyobraź sobie szklankę, do której każdego ranka napływają negatywne rzeczy. Włączasz telewizor, czytasz gazety, może przeglądasz Instagrama, i co tam znajdujesz? Kolejne doniesienia o tragediach, wyidealizowane postaci i życia. Od pierwszych chwil napełniasz umysł, czymś co rujnuje samoocenę i zmniejsza efektywność. Co by było gdyby tą szklankę zapełnić nowymi, rozwijającymi informacjami, pochodzącymi z interesującego szkolenia? Czyż nie poczuł byś się wtedy bardziej wartościowy, przede wszystkim we własnych oczach?

Czytaj również – Integracja online dla firm jako wyzwanie w dobie pandemii

 

Trening

Nasze mięśnie potrzebują codziennego ruchu do prawidłowego funkcjonowania. Podobnie nasz umył by lepiej pracować i zapamiętywać informacje potrzebuje ciekawego treningu. Szkolenia, które odbywają się nawet w formie online, pobudzają swą treścią do myślenia i przypominają główne informacje tak by z pamięci krótkotrwałej trafiły do tej długotrwałej. Dzięki temu zwiększą efektywność naszej pracy i ćwiczą nasz umysł.

Jesteśmy zespołem

Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni współpracy z innymi. Jest to wyjątkowo cenna umiejętność, gdyż przyczynia się osiąganiu wspólnych celów i uprzyjemnia proces twórczy. Praca w grupie uczy zrozumienia wartości innych osób, słuchania, dyskusji i kompromisowych rozwiązań. Taki styl pracy integruje pracowników firmy. Jak ma się to do szkoleń online? Aplikacje służące nam jako komunikatory w pracy zdalnej, posiadają funkcję tworzenia pokoi, dzięki którym możemy w kilkuosobowych grupach dyskutować nad zadaniem. Na każdym szkoleniu pojawia się część ćwiczebna. To właśnie moment integracji! Połączone w pokojach osoby mogą wymieniać myśli, zdania, opinie i razem tworzyć niezwykłe rzeczy.

Wysoka jakość

Na pewno zauważyliście, że wymienione wyżej elementy tworzą wspaniałą całość. Wspomagają nasz rozwój, kontakty międzyludzkie i ćwiczą nasz umysł do większej wydajności. To wszystko bezpośrednio podnosi jakość naszej pracy.

Z jakiego szkolenia chciałbyś skorzystać ze swoimi współpracownikami?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *