ArtykułyFirmyInformacjePoradyPraca

Eventy online, jako nowe rozwiązanie na wzmacnianie i budowanie relacji na home office

Ze względu na mające miejsce obostrzenia coraz częstszą formą zatrudnienia staje się praca zdalna, która niosą ze sobą nie tylko ułatwienia, ale też rodzą nowe wyzwania. Kontakty wewnątrz firmy przenoszą się do aplikacji społecznościowych, jednak to co sprawdza się w codziennych rozmowach, nie zawsze jest w stanie oddać ducha eventów integracyjnych. Dlatego na rynku pojawiają się agencje oferujące imprezy firmowe online, wspierające pracodawców w organizacji takich wydarzeń.

Wszechstronność

Agencja eventowa to rozwiązanie oferujące szeroki wybór wydarzeń nastawionych na indywidualne potrzeby firmy. W imprezie może wziąć udział dowolna liczba osób, a eventy integrujące online będą dopasowane do liczby uczestników. Także charakter eventu może być indywidualnie dobrany – czy będzie to luźna zabawa, czy raczej warsztaty, pozostaje do wyboru pracodawcy. W ofercie agencji znajduje się też wybór platformy, na której ma się odbyć spotkanie. Może to być aplikacja używana już przez firmę lub jedno z narzędzi eventowych. Wszystko po to, by zdalna integracja była możliwie jak najbardziej dopasowana do wymagań klienta i atrakcyjna dla pracowników.

Kreatywność

Organizacja eventu przez agencję to też pomoc w tworzeniu i organizacji gier wspierających wirtualny team building. Agencja wnosi kreatywność i doświadczenie związane z organizacją takich imprez, a także wypracowane zaplecze techniczne związane z dostępem do platform integracyjnych i sprawdzonych aplikacji. Firma otrzymuje dostęp do bogatego wachlarza pomysłów od quizów po rękodzieło. Zabawy integrujące online mogą obejmować wszystkich uczestników lub być podzielone na pokoje dla poszczególnych teamów. Dla pracowników jest to miła odskocznia od tradycyjnych spotkań wideo, wprowadza nutę rywalizacji i zabawy poprzez wspólne gry, w których szczególny nacisk kładzie się na współpracę wewnątrz grup.

Kompleksowość

Decydując się na skorzystanie z oferty agencji, firma otrzymuje pełne wsparcie w zależności od potrzeb. Zyskuje się pewność, że integracja firmowa online otrzyma pełną obsługę od A do Z, jako że oferta obejmuje:

  • konsultację w celu ustalenia planu i budżetu
  • wsparcie techniczne
  • prowadzenie imprezy

Agencja umożliwia dostęp do zewnętrznych aplikacji, a jeśli sytuacja tego wymaga, przeprowadza montaż urządzeń wspomagających transmisję online. Istnieje też możliwość wysyłki do wszystkich uczestników pakietów z akcesoriami pomagającymi w warsztatach i grach zespołowych przez internet. Ponadto wszystko odbywa się z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa. Pozwala to na udział wszystkich zainteresowanych pracowników i integrację na odległość, bez ograniczeń związanych z obostrzeniami.

 

Czytaj również – Zabawy integracyjne online jako sposób rozluźnienia atmosfery w pracy

 

Nowa sytuacja na świecie to nowe rozwiązania. Choć wszyscy musimy się dostosować i odnaleźć w nowej rzeczywistości, są aspekty, z których nie można rezygnować. Należą do nich kontakty międzyludzkie, także w pracy. Dlatego warto skorzystać z możliwości jakie daje nam technologia i szukać innych sposobów na powrót do tych elementów życia, które są szczególnie cenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *