ArtykułyInformacjePoradySzkolenia

Od czego zacząć samodzielną naukę języka angielskiego?

Znajomość języka angielskiego to nieoceniona umiejętność w dzisiejszych czasach. Język ten przydaje się nie tylko w sytuacjach zawodowych, ale i codziennych – na przykład podczas podróży zagranicznych. Metod nauczania jest całe mnóstwo i każdy ma szansę znaleźć idealną dla siebie. Czy samodzielna nauka angielskiego jest możliwa? Oczywiście. Sprawdź, z jakich pomocy dydaktycznych warto korzystać.

Nauka języka angielskiego – od czego zacząć?

Najtrudniejszy pierwszy krok, i tak też jest w przypadku nauki języka angielskiego. Dlatego potraktuj to jako wyzwanie, które rozpiszesz na poszczególne etapy. Pierwszym z nich może być na przykład przestrojenie swojej codzienności na język angielski. To choćby telefon, który z powodzeniem możesz obsługiwać w obcym języku. Podobnie w aplikacjach – te też mogą funkcjonować w angielskiej wersji językowej. W ten sposób codzienna rozrywka pod postacią na przykład mediów społecznościowych może równocześnie wiązać się z przyswajaniem angielskich słówek. Sposobem na naukę języka angielskiego jest także korzystanie z odpowiednich słowników. Nie znasz jakiegoś zwrotu i chcesz się dowiedzieć, co oznacza? Skorzystaj ze słownika angielsko-angielskiego. Przejrzysta definicja po angielsku pozwoli Ci w większym stopniu obcować z językiem i poznawać jego zawiłości.

Aplikacje, przestawienie wersji językowych oraz słowniki to nie wszystko. Najważniejsza jest jednak systematyczność i praktyka na co dzień. Tę również można połączyć z rozrywką. Wystarczy, że zrezygnujesz z lektora w filmach i serialach i przełączysz je na napisy polskie, w następnym etapie na angielskie, a wreszcie zupełnie z nich zrezygnujesz. W ten sposób Twoje obcowanie z językiem angielskim wyraźnie się zwiększy, a Ty zaczniesz traktować angielskie zwroty jako swoją codzienność.

Czy nauka gramatyki angielskiej musi być trudna?

Absolutnie nie. Dzięki dostępnym kursom języka angielskiego takim jak trening aktywnego mówienia, szybko przyswoisz takie zagadnienia, jak stopniowanie przymiotników angielskich https://szybkanauka.pro/stopniowanie-przymiotnikow-angielskich/. Przećwiczysz stopniowanie proste złożone i nieregularne oraz poznasz ich praktyczne zastosowanie. A to wszystko zajmie Ci jedynie 25 minut. Korzystając z takiego kursu, rozwikłasz zawiłości gramatyki angielskiej i dowiesz się, z czym są związane. Internetowy kurs nie tylko pomoże uporządkować wiedzę, ale i nawet przy chronicznym braku czasu pozwali dokonywać postępów w nauce.

Angielskie zasady gramatyczne wbrew pozorom nie są wcale bardzo skomplikowane i wystarczy, że poznasz logiczne podstawy, by komunikować się skuteczniej. Język to nie tylko słowa i zwroty – dzięki poznaniu gramatyki zrobisz lepsze wrażenie również w sferach zawodowych, zwiększysz efektywność swojej nauki i będziesz mieć pewność, że mówisz poprawnie. To nieocenione zalety, których nie warto lekceważyć.

Nauka stacjonarna czy online?

To jedna z kolejnych istotnych decyzji dotyczących nauki języka angielskiego. Na początek rozważ wady i zalety obu rozwiązań. Zastanów się, czy lepiej przyswajasz wiedzę w trakcie indywidualnych zajęć, czy też w grupie osób na podobnym poziomie językowym. Istotna jest również kwestia ilości czasu, którą możesz poświęcić.

Decydując się na kurs językowy stacjonarny w szkole, będziesz musiał doliczyć czas potrzebny na dotarcie do danego miejsca. W takiej sytuacji jednak przebywasz twarzą w twarz z lektorem i grupą studentów, zauważasz reakcje i chłoniesz wiedzę w przystosowanym do tego miejscu.

Jeśli cierpisz na brak czasu lub wolisz uczyć się indywidualnie – nauka online będzie najlepszą opcją. Szczególnie że i tu masz szeroki wybór. Możesz zdecydować się na indywidualne korepetycje lub samodzielną naukę w domu. Takie rozwiązanie ma niekwestionowaną zaletę – możesz uczyć się, gdzie tylko chcesz, bez potrzeby wychodzenia z domu i tracenia czasu oraz finansów na dojazd do szkoły językowej.

By samodzielna nauka przynosiła wymierne efekty, potrzebujesz do niej motywacji i systematyczności. Najlepszym sposobem będzie wyznaczenie sobie grafiku i określenie czasu kiedy skupiasz się wyłącznie na nauce języka angielskiego. Godzina nauki kilka razy w tygodniu może dać realne efekty. Pomocne w tym mogą być również dostępne na YouTube kursy oraz inne narzędzia.

 

Przydatne narzędzia i aplikacje do nauki języka angielskiego

Wystarczy Ci jeden podręcznik i jedna książka do gramatyki. Pamiętaj, tylko by książka była dostosowana do Twojego poziomu językowego. Swój poziom zaawansowania bez trudu oszacujesz dzięki dostępnym testom w Internecie. Poza podręcznikiem przydadzą Ci się też materiały do słuchania. Te z powodzeniem znajdziesz dzięki kanałom do nauki języka angielskiego na YouTube oraz w podcastach dostępnych w serwisach streamingowych.

Korzystaj też ze wsparcia aplikacji. Te mogą zaoferować naukę połączoną z zabawą, tak na przykład, jak Memrise. Ta ciekawa aplikacja zawiera nagrania audio oraz wideo opracowane przez native speakerów, dzięki czemu możesz osłuchać się z żywym językiem z różnymi akcentami. Ma to wiele zalet i dużo lepiej przygotowuje do praktycznego stosowania języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *