Kurs obsługi kasy fiskalnej i terminali płatniczych często znajduje się w ofercie szkół i centrów kształcenia dla dorosłych. Jest to niezwykle ciekawa propozycja dla osób chcących zwiększyć swoje kwalifikacje lub zmienić aktualnie wykonywany zawód. Taki kurs stanowi doskonałe przygotowanie dla każdego pracownika, który będzie miał w pracy kontakt ze sprzedażą na kasie fiskalnej.

cash-register-icon-1236286

Kurs obsługi kasy fiskalnej i terminali płatniczych sprawdzi się u osób chcących rozpocząć pracę w osiedlowym sklepie, markecie lub dowolnym punkcie usługowym. Potencjalny pracodawca z pewnością zwróci uwagę na posiadane umiejętności obsługi kasy fiskalnej, dzięki nim będziemy mieli przewagę nad innymi kandydatami. Warto przyjrzeć się, jak wygląda kurs obsługi kas fiskalnych. Na stronie www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_sprzedaz/kat2_kasy-fiskalne możemy znaleźć wiele ciekawych ofert, w tym kurs organizowany przez firmę Adept. Obejmuje on następujące zagadnienia:

– Wymogi prawne
Prawne i techniczne aspekty funkcjonowania fiskalnych urządzeń rejestrujących
– Budowa i elementy składowe kas fiskalnych
Podstawowa wiedza z zakresu budowy i eksploatacji kas fiskalnych (między innymi z kopią elektroniczną paragonu), drukarek fiskalnych. Ogólne dane techniczne urządzeń fiskalnych, współpraca z urządzeniami peryferyjnymi, systemy kasowe.
– Odpowiedzialność kasjera
Błędy, reklamacje, raportowanie, rozliczenia, kontrola US.
– Zajęcia praktyczne:
a) Podstawowa konfiguracja kasy (uprawnienia Kasjer – Kierownik)
b) Programowanie bazy towarowej oraz konta kasjerskiego.
c) Metody sprzedaży (ćwiczenia)
d) Korygowanie błędów: storno, anulowanie otwartego paragonu
e) Programowanie i użycie funkcji: rabat, narzut, formy płatności, kaucja.
f) Generowanie raportów (w tym: dobowy, miesięczny), omówienie zawartości.
g) Programowanie i użycie pozostałych funkcji w kasie (w tym klawisze skrótu etc).
h) Podsumowanie, ćwiczenia kontrolne.

Odbyte szkolenie można z powodzeniem wpisać w swoje CV, a tym samym zwiększyć szanse na zatrudnienie w danym miejscu pracy. Każdy pracodawca z pewnością doceni pracownika, który dba o poszerzanie swoich zawodowych kompetencji oraz może rozpocząć pracę bez dodatkowego, czasochłonnego szkolenia.

 

grafika: http://pl.freeimages.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *