ArtykułyInformacjePoradySzkoły

Czy oprogramowanie dla przedszkoli odmienia organizację pracy?

Niesłabnące procesy cyfryzacji od lat wkraczają w niemal wszystkie obszary naszego codziennego życia. Nowoczesne technologie informatyczne stanowią nieodłączną część naszej rozrywki i pracy, oszczędzając czas i pieniądze. Funkcjonalne rozwiązania IT dla biznesu nie są już domeną wyłącznie największych przedsiębiorstw – obecnie z dobrodziejstw rozwiązań informatycznych z powodzeniem mogą czerpać zarówno niewielkie firmy, jak i sektor publiczny, związany m.in. z edukacją. W jaki sposób oprogramowanie dla przedszkoli może podnieść jakość codziennej pracy?

Oprogramowanie dla przedszkoli w dobie pracy zdalnej

Okres obostrzeń, związanych z pandemią COVID-19, uwypuklił niedostatki, z jakimi mierzy się wiele placówek oświatowych. Wobec braku ujednoliconego systemu prowadzenia lekcji zdalnych, nauczyciele byli zmuszeni do wypracowania skutecznych schematów metodą prób i błędów, nierzadko stosując niekompatybilne narzędzia konkurencyjnych producentów. Kompleksowe oprogramowanie dla przedszkoli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i nauczycieli, korzystając z możliwości zapewnianych przez chmurę obliczeniową.

Wśród kluczowych funkcjonalności, jakimi powinno wyróżniać się przystosowane do oczekiwań rodziców i nauczycieli oprogramowanie dla przedszkoli, warto wyróżnić m.in. obecność dedykowanego narzędzia do wideorozmów, umożliwiającego prowadzenie zajęć zdalnych oraz hybrydowych. Cennym dodatkiem jest również możliwość interakcji z szeroką gamą urządzeń dodatkowych, takimi jak tablice interaktywne, projektory czy drukarki.

Oprogramowanie dla przedszkoli wspiera nauczycieli i rodziców

Jednym z najważniejszych udogodnień, jakie zapewnia nowoczesne oprogramowanie dla przedszkoli, jest możliwość przechowywania wykorzystywanych materiałów dydaktycznych oraz ich odtwarzanie za pośrednictwem uprawnionych urządzeń, posiadających dostęp do internetu. Gromadzone repozytorium podlega autoryzacji przez uprawnionych użytkowników, dzięki czemu zawiera wyłącznie sprawdzone i bezpieczne dla dziecka informacje.

Rozważając inwestycję w oprogramowanie dla przedszkoli warto upewnić się również, że wybrane narzędzie usprawnia kontakt na linii rodzic-wychowawca. Możliwość szybkiej i bezpiecznej wymiany informacji organizacyjnych na temat wywiadówek, zajęć dodatkowych, imprez oraz wycieczek i wyjść jest zarówno niezwykle szybka, jak i bezpieczna – dostęp do przekazywanych informacji mają wyłącznie uprawnione osoby.

Dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie dla przedszkoli?

Korzyści związane z inwestycją w oprogramowanie dla przedszkoli obejmują nie tylko usprawnienie codziennej komunikacji czy możliwość stworzenia cyfrowego repozytorium kluczowych zbiorów – to również zwiększenie konkurencyjności danego przedszkola na tle konkurencyjnych placówek oraz podniesienia jakości kształcenia. Implementacja narzędzi IT pozwala również obniżyć koszty zakupu i wdrożenia materiałów dydaktycznych oraz zapewnia transparentną politykę względem rodziców.

Aby opisane powyżej funkcjonalności przyniosły oczekiwane korzyści zarówno opiekunom, jak i pedagogom, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich jest Documaster Campus Junior, rozwijany przez markę Euroimpex, której specjaliści oferują również pomoc w pozyskaniu dotacji unijnych oraz ministerialnych na jego wdrożenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *