W naszym kraju coraz większa liczba obiektów oferuje sale szkoleniowe – nie tylko profesjonalne centra, hotele biznesowe, ale na przykład browary. W Krakowie znajduje się jeden z nich, wpisany na listę zabytków.

Browar Lubicz położony jest przy ulicy Lubicz 17J. Można poczytać o nim w artykule „Sale konferencyjne w Krakowie” w portalu vipturystyka.pl lub zobaczyć wszystkie dane odnośnie wyposażenia, sal szkoleniowych w portalu http://www.e-konferencje.pl. W tym tekście skupimy się na…piwie. Browar założył w 1840 roku Rudolf Jenny, piwowar z Szwajcarii. Kilkanaście lat później w krakowskim browarze produkowano już 15 tys. wiader piwa rocznie, czyli około 850 tys. litrów. Synowie Johna, którzy zarządzali browarem odnosili liczne sukcesy – wyroby browaru zyskiwały uznanie na wystawach rolniczo–przemysłowych w Galicji, a piwo należało do czołówki piw galicyjskich XIX wieku. W 1889 roku uruchomiono nawet elektrownię dla oświetlenia budynków administracji, warzelni oraz placu browarowego. Obecnie Restauracya Browarna Browar Lubicz która kontynuuje piwowarskie tradycje branży piwowarskiej w grodzie Kraka znajduje się w budynku Dawnej Słodowni.

piwo

Dziś goście browaru mogą posmakować miedzy innymi takich złocistych trunków jak karmelowo palone piwo, piwo z ozimej pszenicy z gorzką pomarańczą i kolendrą, uzdrawiające piwo Dubeltowe czy orzeźwiający „Leżak”. Wszystko to w klimatycznym obiekcie, gdzie w niezwykłych piwnicach czuć zapach słodu i świeżo warzonego piwa, do którego można w dodatku zamówić pyszne potrawy oparte na lokalnych produktach.Nic dziwnego, że browar Lubicz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród organizatorów szkoleń i spotkań biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *