ObiektySale szkolenioweSzkolenia

Zrób dobre wrażenie na pracownikach i wybierz wyjątkowe miejsce na szkolenie

Współcześnie w dyskusji na temat pracy coraz więcej miejsca poświęca się zagadnieniom związanym z kulturą zatrudnienia i znaczeniem emocjonalnego stosunku pracownika do zatrudniającej go instytucji. Zespoły HR w dużych korporacjach dwoją się i troją, by zapewnić najlepszą atmosferę w firmie, a motywy takich działań są prozaiczne: jest udowodnionym faktem, że zadowolony pracownik to pracownik bardziej wydajny i zaangażowany w sprawy przedsiębiorstwa. Jednym z popularnych sposobów na jednoczesne podnoszenie kwalifikacji oraz zadowolenia pracowników jest organizacja szkoleń wyjazdowych.

Decyzja o organizacji wyjazdu musi być bardzo dokładnie przemyślana pod kątem wielu aspektów. Najważniejsze jest ustalenie celów merytorycznych i pozyskanie odpowiedniej kadry szkoleniowej. Te czynniki są ściśle związane z branżą w jakiej działa firma oraz jej bieżącymi celami. Kolejnym wyzwaniem jest wybór ośrodka, w którym zorganizujemy szkolenie i pobyt – przekonuje specjalistka z Hotelu Senator.

3d render of long conference hall in modern style with long black glass table

Sale na potrzeby szkoleń

Wielkość sali, w której będzie odbywało się szkolenie musi przede wszystkim sprostać ilości jego uczestników. Dlatego maksymalna ilość osób, jaką pomieści pomieszczenie to pierwsza i najważniejsza kwestia. Następnie warto zastanowić się, czy w czasie zajęć będziemy potrzebowali specjalnego wyposażenia. Podczas szkoleń utrzymanych w konwencji wykładów z prezentacją doskonałym udogodnieniem jest sprzęt multimedialny. Jeśli przewidujemy udział zagranicznych prelegentów, warto zorientować się, czy sale konferencyjne posiadają np. system tłumaczeń symultanicznych.

W przypadku szkoleń o charakterze interaktywnym zaletą sali będzie możliwość ustawienia dowolnej konfiguracji mebli. Takie pomieszczenia sprawdzają się głównie podczas spotkań, które mają w założeniu służyć integracji kadry, podnosić kompetencje w zakresie pracy zespołowej, czy uczyć zarządzania czasem – opowiada ekspert z Hotelu Senator.

Po zajęciach rekreacja i integracja

Niezależnie od tego, czy wyjazd szkoleniowy obejmuje nocleg, czy wiąże się z wieczornym powrotem do domów, warto umożliwić pracownikom skorzystanie z odmienności, jakie oferuje nowa przestrzeń i oddalenie od codziennej scenerii. Oczywiście najwięcej możliwości daje tu opcja z noclegiem, która pozwala na organizację bardzo cenionych przez pracowników imprez integracyjnych. W ofercie najlepszych ośrodków konferencyjnych i wypoczynkowych jest opcja korzystania z rozmaitych atrakcji, jak np. zawody bowlingowe, czy spokojny relaks przy grillu. Dla osób pracujących pod dużym stresem najlepszą formą relaksu będzie spacer po plaży lub w lesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *