ArtykułyPorady

Definicja wolności finansowej – czym jest?

Swoboda, wolność finansowa oznacza wiele różnych rzeczy dla innych ludzi. Dla nastolatka może to oznaczać posiadanie własnego miejsca i obcięcie więzi z domem rodzinnym. Dla kogoś w wieku emerytalnym może to oznaczać, że nie będzie musiał ponownie pracować. Dla innych, wolność finansowa oznacza po prostu, że nie musisz martwić się o jedzenie na talerzu lub dach nad głową.

Bez względu na to, jak się z tym czujesz, pieniądze są tym, co sprawia, że ​​świat się kręci. Wolność finansowa może pomóc w osiągnięciu celów i życiu zgodnie z oczekiwaniami. Z drugiej strony, jeśli jesteś niewolnikiem swoich finansów, będzie wiele rzeczy, które nie są możliwe z powodu pieniędzy.

 

Czym jest wolność finansowa?

W ciągu swojego życia myślimy o wolności finansowej i o tym, co to dla mnie znaczy. Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zmusza cię to do zadawania wielu pytań i próbowania dowiedzieć się, co jest naprawdę ważne w twoim życiu. Im jestem starszy, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że czas jest dla mnie najważniejszy. Czas z rodziną i przyjaciółmi, czas na robienie rzeczy, które ci się podobają, i czas na docenienie życia, z które zostało Ci dane.

 

Dla mnie wolność finansowa niekoniecznie oznacza emeryturę. Ale oznacza to, że potrafię pracować w moim tempie, robiąc rzeczy, które lubię.

 

Życie jest zbyt krótkie, by spędzać większość mojego czasu na dojeżdżaniu do pracy lub siedzieć na bezsensownych spotkaniach. Wolność finansowa oznacza, że ​​nie jesteś przywiązany do pracy lub miejsca z powodów finansowych, ale pracujesz, ponieważ mi się to podoba, i mieszkam tam, gdzie moja rodzina i ja, jesteśmy najszczęśliwsi.

Dla wielu ludzi przejście na emeryturę jest tym, o czym myślą, gdy słyszą słowa wolność finansowa. Większość ludzi patrzy w stronę końca pracy i na okres emerytury, a to świetny cel. Niestety, duża liczba tych osób nie jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów emerytalnych.

 

Czytaj też – Wolność finansowa – czy to tylko marzenia

Jeśli chcą mieć wolność finansową, trzeba wprowadzić wiele zmian.

 

Pomyśl czy nie chciał byś tak myśleć:

Teraz moja rodzina i ja żyjemy bardzo wygodnie. Wszystkie nasze podstawowe potrzeby są objęte, a następnie niektóre. Mamy kochającą rodzinę i przyjaciół, mieszkamy w ładnym domu w ładnej okolicy, mamy dobrą pracę z dobrymi wynagrodzeniami, nie mamy długu konsumenckiego (tylko przystępna spłata kredytu hipotecznego), a nasza firma poboczna rozwija się dobrze. Moja żona i ja planujemy mieć dzieci już niedługo, a my, choć planujemy zejść do jednej pensji, wiemy, że będziemy w stanie sobie pozwolić na niezbędne potrzeby. Krótko mówiąc, zostaliśmy pobłogosławieni i nie chcemy niczego więcej w naszym życiu, przynajmniej z finansowego punktu widzenia.

 

Poznaj – Jak ułożyć swoje życie finansowe

 

Czym dla ciebie jest wolność finansowa?

Istnieją różne definicje wolności finansowej dla wszystkich. Nie jeden ma swobodę finansową, by robić rzeczy, które lubi, a nie być zmuszonym polegać na pracy na co dzień, której nie lubi, tylko dlatego, że potrzebuję pieniędzy. Chce pracować w moim tempie, robiąc rzeczy, które lubi. Mają nadzieję, że będzie to coś twórczego, co pozwoli spędzać więcej czasu z rodziną. To marzenie, które pewnego dnia urzeczywistni.

Czy jestem wolny finansowo?

Nie w 100%, przynajmniej według tej definicji. Ale myślę, że można być na dobrej drodze.

Podróż do wolności finansowej nie jest czymś, co dzieje się z dnia na dzień. Jeśli chcesz być wolny, może to być dziesięciolecia pracy, aby osiągnąć ten punkt, ale obiecuję, że będzie to warte całej pracy, którą włożysz. Nie pozwól, by pieniądze trzymały cię w niewolę na wszystkie rzeczy, które Nienawidzisz i powstrzymujesz od robienia tych wszystkich rzeczy na swojej liście.

 

Poznaj szkolenia, kursy finansowe – http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_finansowe/

POMYŚL – Czym dla ciebie jest wolność finansowa? – stwórz własną definicję wolności finansowe i idź w tym kierunku.

One thought on “Definicja wolności finansowej – czym jest?

  • zarządzania swoimi finansami należy się uczyć cały czas

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *