Rozwój zawodowy pracowników i rozszerzanie ich kompetencji jest kluczowy w podnoszeniu efektywności pracy i wyników sprzedaży, czy jakości oferowanych usług. Każdy nowy pracownik powinien przejść odpowiednie szkolenie, a każdy, kto już jakiś czas pracuje powinien mieć możliwość poszerzenia kwalifikacji. Wpływać to będzie na wyniki pracy oraz na motywację pracownika i pomoże mu nie popadać w rutynę. Szkolenia, to także idealne miejsce na wymianę doświadczeń z innymi, na integrację grupy czy  odmianę od codziennych zajęć w miejscu pracy.

Jak i gdzie organizować szkolenia, aby przynosiły zamierzone efekty i powodowały, że pracownicy będą z nich chętnie korzystać.

Jak zorganizować szkolenie?

Kwestia organizacji dobrego szkolenia, które zapewni uczestniczącym w nim pracownikom odpowiedni poziom wiedzy może spędzać sen z powiek. Jest to niezwykle istotne, aby podczas tych dni, kiedy pracownik ma przebywać poza miejscem pracy aby poszerzać wiedzę, faktycznie zdobył on odpowiednie kwalifikacje i dowiedział się tego, co powinien i czego oczekuje organizator. Na szczęście nad tym jak zorganizować idealne szkolenie nie trzeba głowić się samemu. Dzięki pomocy fachowców można poradzić sobie z tym problemem szybko i w bardzo łatwy sposób. Z pomocą przychodzi strona internetowa www.szkolenia24h.pl/. Wystarczy poświęcić chwilę, aby przejrzeć rankingi polecanych firm szkoleniowych, zdobyć do nich kontakty i podjąć współpracę, Warto dodać, że wszelkie firmy szkoleniowe podzielone są tam także na kategorie, a to pozwoli oszczędzić czas i szybko znaleźć kogoś odpowiedniego do pomocy.

 

Czym kierować się organizując szkolenie?

*Wybór terminu na szkolenie.

Należy zwrócić uwagę, że nieobecność pracowników spowodowana wyjazdem na szkolenie nie może wpływać negatywnie na pracę w firmie w danym dniu lub dniach. Trzeba wybrać taki termin, który nie będzie kolidował z natłokiem obowiązków w miejscu pracy.

*Czas trwania szkolenia.

Jeżeli salę konferencyjną wybiera się na godziny, to program szkoleniowy bezwzględnie musi być także idealnie obliczony i dopasowany do czasu, w jakim obiekt będzie wynajmowany. Wszystko powinno odbywać się bez pośpiechu i bez zbędnego stresu dla prowadzącego i uczestników.

*Wybór pracowników do przeszkolenia?

To, jacy pracownicy skorzystają ze szkolenia jest także bardzo ważną decyzją! Na pewno każda nowa osoba powinna się doszkalać, zdobywać wiedzę i umiejętności, ale o tych którzy pracują już  w firmie nieco dłużej także dobrze jest pamiętać i zapewnić im możliwość rozwoju, co jest przecież bardzo ważne, aby nie popadali w rutynę i chętnie się rozwijali.

 

czytaj również – Organizacja szkolenia – kompendium wiedzy

Jakie miejsce wybrać na szkolenie?

Wybór odpowiedniej sali szkoleniowej to kolejna, bardzo ważna rzecz. W zależności od tego, czym zajmuje się firma istotne będzie to, gdzie pracownicy będą mogli się spotkać w celu poszerzania swojej wiedzy. Dla firm, w których podczas szkolenia potrzebne jest skupienie, a każdy z uczestników dużo pracuje i wykonuje analityczne zadania, idealne będą więc ustronne miejsca, otoczone zielenią i pozwalające na relaks. Dzięki temu nic nie będzie uczestników rozpraszać. Oczywiście dużą popularnością cieszą się także hotele w dużych miastach, oferujące  często swoje sale konferencyjne nie tylko na kilka dni, ale także na godziny. To świetne rozwiązanie, gdyż  nie trzeba wysyłać pracowników do odległych miejscowości, czy organizować noclegów, a wystarczy wynająć taką salę w najbliższym hotelu w mieście. Z pomocą w wyszukiwaniu najbardziej polecanych miejsc przyjdą strona internetowa taka jak  www.e-konferencje.pl/ . Pracodawca poszukujący idealnego miejsca z pewnością znajdzie coś spośród wielu atrakcyjnych miejsc dostępnych w ofercie. Można tam rozejrzeć się i poszukać interesujących miejsc szybko i wygodnie.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego na szkolenie miejsca?

*Odpowiednia sala konferencyjna.

To właśnie w tym miejscu pracownicy spędzić mają znaczną część dnia. Wielkość sali musi być dopasowana do liczby ludzi uczestniczących w szkoleniu. Nie powinna być zbyt ciasna ani ciemna, po to aby szkolone osoby nie odczuły szybko zmęczenia.

*Miejsce na relaks.

Jeżeli warsztaty mają trwać kilka dni, to na pewno dużą korzyścią będzie możliwość skorzystania z atrakcji takich jak sauna, czy basen. Pracownicy, którzy po ciężkim dniu będą mogli się zrelaksować na pewno już w nazajutrz przystąpią do nauki w znacznie lepszym nastroju,a  sama nauka będzie dużo bardziej efektywna.

*Dobre jedzenie, odpowiednie pokoje hotelowe.

Nie trzeba wynajmować sali w najdroższym hotelu, aby szkolenie przebiegało w dobrej atmosferze, a warunki były zadowalające. Warto przejrzeć opinie innych o hotelach biznesowych i  zasugerować się tym, co polecają. Zwykła, domowa kuchnia, czy niewielki, ale czysty i przyjemny pokój przeznaczony na  nocleg na pewno spowodują, że po szkoleniu pracownicy poczują się jak w domu, odpoczną i nabiorą sił przed kolejnym dniem pracy.

*Dopasowanie programu szkolenia do warunków w hotelu biznesowym.

Jeżeli program zakłada zabawy integracyjne, ruch czy pracę w grupie, to i sala szkoleniowa w wybranym hotelu powinna być duża, jasna i przejrzysta. Jeżeli grupa ma wyjść w teren, to także należy rozejrzeć się co i jak wygląda w otoczeniu obiektu. Na pewno warto zapytać również firmę organizującą szkolenia o ich doświadczenie i to, jakie miejsce polecają na wynajem sali do szkolenia kierując się swoim doświadczeniem w tej kwestii.

 

Na stronie internetowej e-konferencje.pl/oferty/ dostępne są także pakiety szkoleniowe, czy konferencyjne, które na pewno idealnie dostosują się do potrzeb klienta, ułatwią nieco wybór i pomogą dopasować takie miejsce, które będzie wręcz stworzone do programu szkolenia.

 

Idealnie wybrane miejsce na kursy dla pracowników jest bardzo ważną kwestią ponieważ jeżeli zapewniona zostanie im wiedza i komfort pracy wpłynie to na pewno pozytywnie na ich nastawienie do samego miejsca, w którym pracują na co dzień. Odpowiednia motywacja  pracujących jest kluczem w wynikach osiąganych przez firmę. Nie należy lekceważyć więc żadnych etapów przygotowań do szkolenia. Warto pytać i prosić o pomoc fachowców, dla których organizacja konferencji czy innych tego typu eventów jest codziennością. Poniesione przez pracodawcę koszty związane ze szkoleniem na pewno się zwrócą, jeżeli cała organizacja tego wydarzenia będzie dobrze przemyślana i przyniesie efekty w postaci świetnie przygotowanych do pracy pracowników.  Będą oni chętnie także korzystać z tego typu ofert w przyszłości, a samo miejsce pracy będzie dla nich atrakcyjne. Możliwość ciągłego rozwoju daje przecież poczucie spełnienia. Dobrze zorganizowane szkolenie jest więc czymś, czego w żadnej firmie nie powinno zabraknąć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *