Informacje

Potrafimy żyć bez książek – bez internetu nie.

Każdego dnia zaglądamy do serwisów prasowych, obowiązkowo na Facebook i jeszcze na kilka ulubionych stron, a wieczorem zamiast książki wybieramy film w telewizji. Czy należy spodziewać się jakichś konsekwencji z tego tytułu?

Zdecydowanie tak!
Wiele osób  już teraz boryka się problemami, a to dlatego, że nie sięgali po książki ani dla siebie ani dla swoich dzieci. Błędy ortograficzne, wady wymowy u dzieci, ubogie słownictwo to tylko część z takich problemów, a przecież można ich uniknąć. Na rynku wydawniczym jest cały ogrom książek, od romansów, kryminałów poprzez poradniki czy albumy aż po książki tematyczne, np. z przepisami Reading a bookkulinarnymi, poradniki zdrowia czy przewodniki po świecie. Bardzo prężnie wydawane są także najróżniejsze książki dla dzieci.

Czytasz ebooki? Zapraszamy na stronę https://coczytamy.pl – tu kupisz ebooki w dobrych cenach.

Każda z takich książek może być wspaniałą inspiracją do realizowania własnych pasji czy marzeń. Kiedyś potępiało się osoby, które sięgały tylko po romanse, dzisiaj, gdy istnieją grupy społeczne skupiające wielbicieli Harlequin nikogo już nie dziwi, że ludzie masowo sięgają po te pozycje. I dobrze, bo to żaden wstyd czytać – ważne, że się to robi.

Bez umiejętności gładkiego posługiwania się językiem ojczystym, a także poprawną pisownią sami sobie wyrządzamy krzywdę, bo takie braki szybko są weryfikowane przez innych, a co za tym idzie możemy mieć problem ze znalezieniem pracy. Warto czytać, aby poszerzać swoje wiadomości zawodowe i hobbystyczne, a że jest z czego wybierać niech dowodem będzie chociażby zestawienie nowości wydawniczych zebranych na tej stronie.

M-S-M

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *