ArtykułyInformacjePorady

Psychologia, psychoterapia i psychoanaliza w poradnikach Wojciecha Filabera

Pan Wojciech Filaber, to absolwent Psychologii na Uniwersytecie Middlesex w Londynie i w tym mieście obecnie mieszka. W roku 2004 odbył podróż do Tajlandii, która okazała się dla niego niebywale pobudzająca, tam zainteresował się również buddyzmem. Książki, które napisał dotyczą psychologii, psychoterapii i psychoanalizy, czyli głównych zainteresowań autora. Chęć pokazania ludziom sytuacji, czynników, wydarzeń, zmian, które pozwalają na wykreowanie zmian w jakości życia, była główną sprężyną przy tworzeniu kolejnych pozycji.

„Sekretna hawajska metoda przebaczenia i akceptacji Huna i Ho’ oponopono”, to brzmi fantazyjnie, niecodziennie, a może trochę nienaturalnie? Pan Wojciech Filaber przedstawia nam to, co nazywamy dobrem w najczystszej postaci i formy oczyszczania swojego umysłu. Podaje sposoby ludów hawajskich dotyczące samouzdrawiania. Autor książki opisuje pochodzenie, założenia, reinterpretacje i badania, przekonuje i udowadnia, że korzystanie z tego dobrodziejstwa, jakim jest dobra energia, właściwe pożytkowanie jej jest kluczem do sukcesu w naszym kręgu cywilizacyjnym.

„Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie” książka stworzona została, aby pomóc pogłębić naszą wiedzę o wewnętrznej świadomości i energii życia. Pan Wojciech Filaber przedstawia nam naukę, jaką jest Huna, pomaga ona w odkrywaniu prawdziwej natury człowieka. Nauka ta zakłada, że każda osoba z natury jest kompletna, poprawnie funkcjonująca, a celem Huny jest sprostowanie i przywrócenie naturalnego stanu ciała, umysłu i ducha. Natomiast Ho’oponopono to starożytna nauka, którą autor stara się nam przybliżyć. Książka wskazuje jak dokonać tego, by być indywidualnym twórcą wszelkich stanów wytwarzanych wewnątrz i jak odpowiadać za swój umysł.

„Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów”, to według autora prawda dotycząca natury naszej egzystencji. Dzięki obserwacji i czerpaniu wiedzy od największych mistrzów, Wojciech Filaber stworzył książkę wypełnioną wiedzą, pełną porad, jak przykładowo zauważyć to, czego nie widać gołym okiem, jak dostrzec swoje wnętrze i pozostać z nim w stałej łączności.

Autor nie ograniczył się do książek w języku polskim. „Achive Inner Peace with Meditation” Techniques, Benefits and Inspirational Teachers” to pozycja, która sztukę medytacji wyprowadza poza wszelkie granice.

„Kluczowe różnice pomiędzy teorią snów Zygmunta Freuda i Carla G. Junga” to pozycja, której autor pochyla się nad kontrastami wynikającymi z teorii snów Zygmunta Freuda a Carla Gustawa Junga. Psychoanalitycy twierdzą, że śnimy tylko o rzeczach, które są dla nas istotne, więc aby zrozumieć istotę naszych snów potrzebne jest poznanie własnych uczuć i doświadczeń. Wojciech Filaber przedstawia teorię snu Zygmunta Freuda. Austriacki lekarz mówi o śnie, jako o wyrażeniu mocnych i nieświadomych pragnień, więc należy je interpretować indywidualnie. Dzięki książce jesteśmy w stanie uzmysłowić sobie, że to sen czyści życie i stymuluje nas do zmierzenia się z problemami. Informacje dotyczące snów stawiają wszystkich ludzi na równi, bo wieczorem każdy z nas jest przecież taki sam, zamyka oczy i zasypia.

„Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych XX-ego wieku na podstawie teorii archetypów i nieświadomości zbiorowej Carla G. Junga” książka, która powstała, aby rzucić światło na sferę psychiki narodów Europy XX wieku. Autor pan Wojciech Filaber stworzył książkę z zakresu psychologii, stawiającą hipotezę na temat przyczyny dwóch wojen światowych. Konflikty, walki, wojny, powstania zbrojne, to straszne wydarzenia, mające swoją podstawę w  psychice, w postrzeganiu świata i ludzkiej świadomości. A agresja zakorzeniona w zbiorowej psychice  dała o sobie znać w postaci eskalacji rywalizacji i konkurencji pomiędzy narodami. Jest to ciekawy temat, którego zbadanie może zapobiec kolejnym, tragicznym w skutkach wojnom. Kto wie…

Wojciech Filaber swoimi książkami stara się nam pomóc (zachodniej cywilizacji), w jak łatwy i urzekający sposób możemy poprawić nasze życie, polepszyć jego warunki. Zaznajamiając się z wiedzą w nich zawartą będziemy budzić się każdego ranka z radością, energią do życia, gotowi stanąć do walki z przeciwnościami. Swoją pracą na temat przyczyn konfliktów zbrojnych rzuca światło na politykę w ogólnym pojęciu. Świadomość i spokój ducha są możliwe dzięki osiągnięciu równowagi i harmonii, wystarczy sięgnąć po wiedzę.

 

 

Książki do kupienia:

http://www.ebooki123.pl/wyszukaj?q=filaber

http://www.psychoskok.pl/autorzy/wojciech-filaber/

http://bonito.pl/

http://www.psychoskok.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *