Szkolenia to coraz częściej stosowany sposób na to, aby podnieść kwalifikacje pracowników. Niektóre z nich odbywają się w miejscu pracy. Największą zaletą takich szkoleń jest to, że osoba, która uczy się nowych rzeczy, może je w tym samym czasie wypróbować na swoim stanowisku pracy. Lepszym rodzajem kursów wydają się jednak te kilkudniowe, kompleksowe, połączone z integracją pracowników.

Pierwszy krok – fundusze i znalezienie trenera

Kiedy jest pewne, że zarząd firmy zlecił zorganizowanie szkolenia wyjazdowego, trzeba sporządzić jego dokładny plan. Przede wszystkim należy dowiedzieć się, ilu pracowników łącznie będzie uczestniczyło w wyjeździe oraz jaką kwotę można przeznaczyć na organizację całego przedsięwzięcia. Po ustaleniu takich informacji można przystąpić do działania. Należy zastanowić się nad kierunkiem szkolenia. Najczęściej jego tematyka jest już wcześniej przygotowana. Trzeba zastanowić się nad tym, czy szukać firmy szkoleniowej w miejscowości, w której pracujemy, czy w tej, do której się udamy. Jeśli to drugie, równocześnie z szukaniem właściwego trenera powinniśmy rozpocząć poszukiwania miejsca, w którym się zatrzymamy.

Odpowiednie miejsce na szkolenie wyjazdowe

Najlepiej, aby była to miejscowość nieco oddalona od tej, w której mieszkamy i pracujemy na co dzień. Dzięki temu będziemy mieć świeże umysły i szybciej przyswoimy wiedzę, ale również odpoczniemy po skończonym szkoleniu. Może to być Hotel Lidia, położony nad morzem, a konkretniej w miejscowości Darłowo. To czterogwiazdkowy pensjonat, w którym można odpocząć i zaczerpnąć powietrza bogatego w jod nie tylko latem, ale również późną jesienią czy nawet zimą. Takie nieco chłodniejsze pory roku są nawet lepsze – cisza i spokój sprzyjają efektywnej nauce. Hotel jest dobrym miejscem, kiedy przewidujemy kilkudniowe szkolenie. Musi być wyposażony w salę konferencyjną, ale także w wystarczającą liczbę pokoi i restaurację.

Wyjazd to nie tylko nauka

Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na fakt, że takie wyjazdy służą również integracji. Szkolenie najczęściej odbywa się rano lub w godzinach popołudniowych. Po zakończeniu kursu należy zadbać o to, aby współpracownicy się nie nudzili, a wręcz przeciwnie. Dlatego warto wybrać takie miejsce, które prócz typowo biznesowej oferty może nam zaproponować nieco więcej. Hotel Lidia posiada SPA, które jest idealnym miejscem relaksu nie tylko dla kobiet, ale również mężczyzn. W swojej ofercie ma również organizację imprez integracyjnych. Goście hotelu mogą również korzystać z klubu nocnego z dwutorową kręgielnią i bilardem oraz automatami do gier zręcznościowych.

Podczas organizacji szkolenia wyjazdowego nie można oczywiście zapomnieć o transporcie. Jest on równie ważny co pozyskanie odpowiedniego szkoleniowca czy zarezerwowanie miejsc w hotelu. Tak zorganizowany wyjazd będzie owocny nie tylko w wiedzę, ale również rozrywkę i nowe znajomości.

One thought on “Organizacja szkolenia wyjazdowego krok po kroku

  • Ja dostalem takie zadanie wlasnie by zoganizowac szkolenia wyjazdowe. Po przeszukaniu wielu ofert, znalazlem hotelik Złote Runo. Bardzo duza sala, przepyszne obiady, niesamowity klimat miejsca, ktory pozwolil nam nie tylko sie doszkolic, ale takze zintegrowac z wieloma pracownikami. Organizacje szkolenia uwazam za duza odpowiedzialnosc, ale efekty byly warte pracy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *