E-learning w biznesie odgrywa coraz większa rolę, warto zastanowić się nad wdrożeniem tego systemu szkoleń w swojej firmie. Z powodzeniem e-learning rozwija się także na studiach wyższych, uczelniach, w szkołach średnich. Wiele osób samodzielnie nawet podejmuje się ukończenia szkolenia e-learningowego.

W szczególności w Ameryce e-learning cieszy się szerokim zainteresowaniem organizacji. W Polsce jednak szkolenia e-learning również cieszą się popularnością, o czym świadczy choćby liczba ofert w jednym z największych polskich serwisów szkoleniowych.Pod linkiem www.szkolenia24h.pl/oferty/typ_e-learning/ znajdziemy oferty szkoleń e-learning dla różnych branż z całego kraju.

szkolenia_e-learning

Problemy kadrowe, wygórowane koszty związane ze szkoleniami tradycyjnymi to tylko nieliczne czynniki zachęcające do skorzystania z e-learningu jako jednego z pozytywnych rozwiązań w biznesie. Co jeszcze zyskujemy? Dlaczego warto stawiać na takie szkolenia?
– jeżeli szkolenie będzie dobre jakościowo będziemy mogli skorzystać z niego wielokrotnie (dobre rozwiązanie dla firmy, która zatrudnia wielu pracowników),
– łatwość modyfikacji treści oraz jej natychmiastowej dystrybucji,
– kontekstowość,
– możliwość pełniejszego poznania kapitału ludzkiego w organizacji, – zmniejszenie fluktuacji pracowników,
– wielowątkowość szkoleń.

Jak widać ogrom zalet naprawdę zachęca do skorzystania. Do tego spectrum możemy także dołączyć fakt, iż w dużej mierze szkolenia e-learningowe mogą zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu. W obecnych czasach biznes i jego prowadzenie to ogromne wyzwanie, należy więc dostosowywać się do zmiennych warunków. Umiejętne wykorzystanie e-learningu może być kluczem do rozwiązania szeregu problemów związanych z efektywnością naszych pracowników, a w efekcie końcowym wzrostu obrotów firmy.

One thought on “Szkolenia E-learning w biznesie – zalety.

  • E-learning rzeczywiście jest ciekawą formą nauki, uważam jednak, że nie można całkowicie ograniczyć nabywania wiedzy do formy internetowej. Przechodziłem jakiś czas temu szkolenia sprzedażowe i gdyby nie spotkania w Trójmieście to nie umiałbym wykorzystać wiedzy z e-learningu w praktyce.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *