Porady

Jak się zrelaksować po szkole lub pracy?

Często po szkole chce nam się spać, jesteśmy zmęczeni, niewyspani i mamy dość nauki. Tak samo czujemy się po przyjściu z pracy. Nic nam się nie chce, czujemy, że tracimy siły i jesteśmy wyczerpani. Co zatem robić, aby zmienić stan rzeczy i zacząć korzystać z życia mimo połowy dnia spędzonego za biurkiem?

Warto posłuchać muzyki, którą lubimy. Nie musimy czekać aż do przyjścia z pracy/szkoły. Zróbmy to w autobusie lub jadąc samochodem. Muzyka potrafi niesamowicie poprawić humor. W domu daj sobie godzinę czasu na wypicie kawy, zajrzenie do ciekawej książki, medytowania lub ćwiczeń. Zależy co lubisz.

 

Książki na poprawienie humoru – http://coczytamy.pl/

 

Warto też po ciężkim tygodniu zrobić sobie przerwę, mogą to być tylko dwa dni urlopu czy po prostu weekend. Wyjedź gdzieś, odwiedź starych znajomych, byle tylko zapomnieć o pracy i o tym co cię czeka w kolejnym tygodniu. Możesz też zrobić sobie przyjemność kupując np. ulubiony balsam do ciała, nowy kosmetyk do kąpieli czy książkę, która idealnie nada się na długie, zimowe wieczory.

Jednak nic tak nie poprawi humoru jak druga osoba. Udaj się na randkę, do kina ze znajomymi czy też po prostu na shopping, czyli coś co sprawi ci prawdziwą przyjemność. Dzięki temu, poczujesz co to znaczy żyć, a to pozwoli ci wrócić do obowiązków z nową energią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *