Jeśli kiedykolwiek próbowałeś napisać książkę, mógłbyś mieć chwile, w których przez wiele godzin patrzysz na pustą stronę bez niczego do pokazania. Czujesz się sfrustrowany, uciekasz się do zwlekania i nie zrobisz nic! Jest to normalne, pisanie książki to ciężka praca.

Aby rozpocząć pisanie książki, musisz opracować proces pisania .

Oto kilka skutecznych sposobów na rozwinięcie procesu pisania:

  • Kup kalendarz. Najlepszym sposobem na ukończenie książki jest posiadanie kalendarza, który planuje Twoje cele na dzień / tydzień.
  • Utwórz konspekt. Zarys jest jak mapa twojej książki, która wskazuje kierunek twojej opowieści. Utrzymuje cię na dobrej drodze i zapewnia uporządkowanie twoich pomysłów.
  • Opracuj nawyk pisania. Postaraj się pisać o tej samej porze każdego dnia. Dzięki tej praktyce wkrótce stanie się nawykiem, który spowoduje automatyczne napisanie książki.

———————————

Polecamy skorzystanie z usług wydawniczych przy wydaniu swojej książki i przekazaniu jej do dystrybucji.
——————————–

 

 

Uzyskiwanie informacji zwrotnych na temat twojej książki

Podczas pisania książki ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej informacji zwrotnych na samym początku procesu. Jako pisarze, zbyt łatwo jest wycofać się do swojej jaskini na długi okres czasu, spędzić niezliczone godziny pisząc to, co uważasz za idealny pierwszy projekt, tylko po to, aby odkryć, że twój projekt nie ma sensu dla kogokolwiek innego lub nikt nie jest tak zainteresowany tematem, jak początkowo sądziłeś.

Nie tylko świeży wzrok na twojej książce pomoże ci złapać literówki i błędy gramatyczne, ale nowa perspektywa może dać ci pomysły na zaostrzenie twojej opowieści i uczynienie tematu bardziej klarownym. Przekazanie książki jednej (lub więcej) „czytelnikom wersji beta” przed przekazaniem jej redaktorowi może również ograniczyć czas i koszty opłacania zawodowego edytora.

Plan działania : Dotrzyj do kilku przyjaciół, którzy mogliby przekazać dobre opinie i poproś ich, jeśli będą gotowi przeczytać rozdział lub dwa (lub całą książkę!) Po zakończeniu pisania.

One thought on “Pisanie książki – kilka porad

  • Pisanie to jedno ważna jest promocja książki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *